Jak wygląda meta keyword i gdzie powinien zostać umieszczony
Meta keyword wygląda mniej więcej tak:
<meta name=”keywords” content=”keyword 1, keyword 2″>
Umieszcza się go na stronie w sekcji HTML: <head>. Struktura meta keywords powyżej sugeruje wyszukiwarkom, że webmasterzy uznali keyword 1 i keyword 2 za dwa najważniejsze słowa kluczowe związane ze stroną, na której znajduje się powyższy kod.
Meta keywords i ich znaczenie w kontekście SEO
Obecnie znaczenie meta keywords dla SEO jest znikome/żadne. Wynika to głównie z tego, że tagi meta keywords zbyt często były używane niezgodnie z ich przeznaczeniem (zbyt duża ilość meta tagów/meta tagi keywords nie powiązane z contentem na stronie) i najwięksi gracze rynkowi tacy jak Google wprowadzili zmiany w algorytmach, aby nie opierać się na meta keywords jako na czynniku rankingowym. Z tego względu dzisiaj lepiej skupiać się na innych meta tagach.
Czy Keyword research nie ma sensu skoro meta keywords ma żadne lub marginalne znaczenie
Keyword research to obecnie złożony proces polegający na znajdowaniu odpowiednich słów kluczowych, które pozwolą połączyć Twój biznes z potencjalnymi klientami i nie można go przeceniać – pozostaje jednym z najważniejszych aspektów związanych z SEO. Można w zasadzie powiedzieć, że niemal wszystko w SEO zależy od dobrze dobranych słów kluczowych. To jakby fundament tak istotnych działań jak:
- planowania contentu;
- link-buildingu;
- linkowania wewnętrznego;
- doboru title tagów.
Meta keyword – najczęściej zadawane pytania
Czy dodawanie tagów meta keywords jest konieczne?
Nie. Mają one praktycznie zerowy wpływ na Twoje pozycje w wynikach wyszukiwania: SERP.
Czy warto usuwać meta słowa kluczowe?
Obecnie szkoda czasu i wysiłku na używanie meta keywords. Istnieje jednak minimalne prawdopodobieństwo, że kiedyś do czegoś (obecne już) meta tagi keywords mogą się przydać. Z tego powodu, jeśli proces dodawania meta keyword na Twojej witrynie jest w pełni zautomatyzowany, to nie zrezygnowałbym z dodawania ich.