Jak wykorzystywać rozszerzenia objaśnień?
Rozszerzenia objaśnień powinny być rozszerzeniem komunikatu reklamowego. Przykładowo, jeśli jakiś link w reklamie prowadzi do odzieży damskiej to w rozszerzeniu można dodać informację „zimowe kurtki -50%”. Należy pamiętać, jak wspomniano wyżej, aby objaśnienia nie pokrywały się z treścią reklamy.
Ważne jest, aby objaśnienia nie pokrywały się całkowicie z treścią reklamy. Dodatkowo każda branża, będzie stosować inne rozszerzenia objaśnień. W przypadku e-commerce mogą to być: dostawa za darmo, X dni na zwrot, dostawa w 24h, X lat gwarancji.
Rozszerzanie objaśnień a SEO
Na czym polega powiązanie rozszerzania objaśnień i SEO? Rozszerzenia mają wpływ na proces SEO – mogą go wspierać lub osłabiać. Pierwszym pozytywem wynikającym z rozszerzania objaśnień w kontekście SEO, są dodatkowe treści, które rozszerzają przekaz reklamowy.
Po drugie rozszerzenia przyciągają wzrok, zwłaszcza pojęcia informujące o obniżce bądź wyprzedaży. Zwiększa to CTR reklamy i poprawia widoczność na tle konkurencji.
Rozszerzanie objaśnień – najczęściej zadawane pytania
Jakie są zalety stosowania rozszerzenia objaśnień?
Rozszerzenie objaśnień pomaga lepiej zrozumieć ofertę potencjalnym klientom, przyciąga ich uwagę, a także zwiększa konwersję.
Skąd wiedzieć, że w reklamie wykorzystano rozszerzenia objaśnień?
Łatwo to zauważyć, ponieważ występują pod reklamą. Na komputerze znajdują się w jednym wierszu rozdzielone kropkami, a na urządzeniach mobilnych tworzą jeden akapit.