Jednym z pierwszorzędnych czynników, wpływających na wartość Page Authority, są linki zewnętrzne prowadzące do danej domeny, przy czym warto zaznaczyć, że ich jakość i wiarygodność jest równie istotna jak ich liczba. PA wykorzystuje dane z Mazscape, internetowego indeksu, i uwzględnia jakość i liczbę linków, jak również dziesiątki innych elementów. Co ważne, Page Authrity nie koncentruje się samej zawartości strony, czyli np. treściach czy obfitości słów kluczowych.
Zalety Page Authority
Korzyści, które idą za wysokim wskaźnikiem PA, to:
- Lepsza widoczność strony w wynikach wyszukiwania;
- Możliwość pojawienia się strony w SERP-ach;
- Większe zaufanie robotów wyszukiwarek;
- Jest stale rozwijany, a przy tym – precyzyjny;
- Pozwala na porównanie autorytetu własnej domeny do autorytetów konkurencji.
Jak poprawić swój Page Authority?
Chcąc poprawić PA swojej domeny, warto skupić się na budowaniu wiarygodnego profilu linków strony. Co to oznacza? Należy pozyskiwać linki przychodzące ze źródeł wysokiej jakości. Im lepsze linki prowadzą do strony, tym wyższe PA. Dlatego przemyśleć swoją strategię SEO i inwestować w linki od witryn o dobrej reputacji.
Page Authority a Domain Authority
Page Authority wskazuje autorytet konkretnej strony czy podstrony naszej domeny. Natomiast Domain Authority wskazuje na prawdopodobieństwo, z jakim witryna może pojawić się w SERP-ach; DA określa autorytet całej domeny. Oba wskaźniki są bardzo istotne dla przemyślanej i rozsądnej strategii SEO.
Page Authority – najczęściej zadawane pytania
Co to jest PA?
PA to skrót od Page Authority, czyli wskaźnika określającego autorytet pojedynczej strony internetowej lub podstrony.
Jakie jeszcze czynniki wpływają na Page Authority?
Czynników, które są brane pod uwagę przy obliczaniu Page Authority dla danej domeny, jest naprawdę wiele. Poza profilem linków są to na przykład: struktura strony, optymalizacja dla wyszukiwarek (SEO), czas ładowania strony, wiek domeny, aktywność na stronie czy responsywność.